מהי תבנית הטפטים המוזרה ביותר שנתקלתם בה?

עבורי ללא ספק כל תבנית טפטים שמזכירה זנבות טווס, כלומר סוג של עין שחוזרת על עצמה שוב ושוב עם קווים שיוצאים ממנה בצורה משונה. ראיתי טפט שכזה בבית מלון בצבע כחול כאשר הקווים שמגדירים את העין והקווים מסביבה הם בלבן. בלב הטפט הותקנה מראה עגולה שממנה יוצאות קרניים כמו שמש. לצד הקיר ניצבת כורסה כחולה ולבנה על שטיח פרוותי לבן (שממש אינו מתאים לילדים או לנעליים מלוכלכות) ולצידה מנורת לילה העומדת על רגל אחת.

בבית אחר ראיתי תבנית דומה אך קצת שונה, שוב המוטיב של זנב טווס אבל הפעם בצורה של ציור מוזר של אולי פנים או מסכה קטנה מאוד וממנה יוצאות הנוצות בחצי עיגול כלפי מעלה, כמו נוצות שעל מסכה והתבניות צמודות צמודות וחוזרות על עצמן וכאילו בניסיון להדגיש מימד אפריקאי או לחזק את הרגשת שנות השבעים ברוסיה הקומוניסיטית הטפט נצבע בצבע חום כהה ולצידו הוצבה ארונית חומה עתיקה מעץ, כאילו חסרים טפטים לסלון מדהימים ומעוצבים? למה?

איפה עוד ראיתי תבנית דומה? בחדר אוכל של בית אנגלי, רק שהפעם תבנית הטווס עוצבה דומה יותר לצורת פרחים עם גבעולים כאשר הצבעים הם כחול כהה וטורקיז, לדעתי זה ממש נתן לבית הרגשה של סבתות. למרות שהאח בקיר ושעון הקוקיה כמו גם שולחן האוכל, הכסאות ומתקן הנרות על השולחן משפרים מעט את האווירה אך קשה להסתיר טפט שכזה או למזער את נכחותו.

המקום ההזוי האחרון שבו ראיתי טפט כזה היה בשירותים במלון רוסי. הטפט היה בצבע זהב אבל ממש זהב והעין של נוצות הטווס היתה בצבע כחול כהה ואולי כדי להגביר הזעזוע הוצבה מראה בפינת חדר השירותים עם מסגרת בצבע זהב ועיטורי נשרים ואריות סביב לה ובתוך המראה ממשיכים להשתקף עד לאין סוף אותן תבניות של נוצות טווס ומתחת למראה כיור קטן, קטן מאוד בצבעי לבן ושחור שכאילו מנסה לשבור את כל הזהב הזה ולהחזיר את האדם שסיים לעשות את צרכיו במשהו אל המציאות, לעורר אותו מתוך עולם של צארים מוזהבים חזרה אל העולם האמיתי.

סגור לתגובות.