מהי הרמת חזה? ומה ההבדל בינה לבין הגדלת חזה?

לפי הערכות שונות בשנת 2018 נערכו באנגליה 26 אלף ניתוחים קוסמטיים כגון ניתוח אף או מתיחת צוואר, כשכמעט מחציתם, כלומר 12 אלף נשים אנגליות עברו סוג כלשהו של ניתוח חזה. ניתוחי חזה מתחלקים לרוב לשלושה: הגדלת חזה, הקטנת חזה והרמת חזה כאשר כל אחד מהם נועד לפתור בעיה או אי נוחות אחרת. במאמר זה ננסה להבין טוב יורת מה הייחודיות של הרמת חזה ומה ההבדל בינה לבין ניתוחים אחרים. הרמת חזה הוא ניתוח שנועד להסיר עור מיותר מסביב לשדיים במטרה להרים אותם ולעצב אותם כך שיראו צעירים יותר. ניתוח סטנרדטי בדרך כלל לוקח כחצי יום עם זמן התאוששות והכנה ולעיתים דורש הישארות להשגחה במהלך הלילה.

כיצד לדעת אם הרמת חזה היא בשבילי? אם השדיים שלך מתחילים לנפול בצורה טבעית עם הגיל, השדיים שלך נראים פחות מלאים כתוצאה מהריון או הנקה, השדיים נופלים לאחר ירידה רצינית במשקל. מה ההבדל בין הרמת חזה להגדלת חזה? הגדלת חזה יכול לעשות שינוי משמעותי בגודל של החזה אך היא אינה משפיעה על המיקום של השדיים. אם השדיים נופלים אזי הגדלת חזה לא תשנה זאת. על פי אותו עיקרון חשוב לדעת כי הרמת חזה לא תוסיף רקמת שד ולא תגדיל את החזה כמו בהגדלת חזה. אם החזה שלך נופל ואת רוצה בנוסף גם להגדיל אותו אזי תצטרכי לשלב את שני הניתוחים יחד.

בהרמת חזה יש לקחת בחשבון את גודל החזה וצורתו, את רמת הנפילה של השדיים, איכות העור והאלסטיות שלו וכן את הגודל והמיקום של הפטמות. במקרים של הרמה או שינוי קיצוני ייתכן ויהיה צורך גם בהשתלה ולא רק בהרמה. הטכניקה הגסה ביותר אולי היא חיתוך ברור מאיזור הפטמות ואנכית מטה וכן אופקית מתחת לשד. מדובר בטכניקה המצלקת ביותר מבחינת נראות אך במקרים של נפילת חזה רצינית כנראה שלא יהיה מנוס מניתוח שכזה. פרט לטכניקה זו ישנן עוד כשלוש ארבע טכניקות שונות שפותחו לאורך השנים בהתאם לדרגות נפילה שונות של החזה והאם יש צורך בהשתלה או לא, אחת מהן דומה אפילו למה שנעשה בתהליך מתיחת פנים בחוטים. מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע לפני התהליך ולהבין לעומק מה עומד להיעשות.

סגור לתגובות.