תשעה באב משמעות הפנימית

תמיד לפני תשע באב בתקופה בין המצרים, זה תקופה לא קלה עבור כולנו. אם לחשוב תשע באב  זה תאריך מאוד קשה בשביל עם ישראל. זמן חורבן שני בתי מקדש שלנו, ועוד אסונות שקרו לעם שלנו. מאז שהייתי קטנה כשהגעתי לארץ ישראל עולה חדשה מאוקראינה למדתי בבית הספר חב"ד ,שם הכרתי את החגים של ישראל. אני זוכרת שלפני נסיעתי לישראל הייתי במחנה קיץ של יהודים באוקראינה. זה היה בקיץ. אני זוכרת שראיתי אישה דתיה בוכה ומתפללת. כששאלתי למה היא בוכה הסבירו לי שזה תשעה באב, זה צום. יום עצוב בשביל כולנו,זמן חורבן בית המקדש. בהיבט הדתי תמיד נתן הסבר היסטורי לכל מה שקרה לעם ישראל, הסבר מאוד חיצוני, על בית המקדש וקורבנות שהביאו הכל חיצוני, מנהגים חיצוניים, היה לי חסר משהו , חסר פנימיות, אפילו בית חורבן בית המקדש, יש משמעות פנימית מאוד עמוקה, בעצם החורבן האמיתי הוא לא האבנים ורומאים שהרסו אותם, הרי זה משהו הרבה יותר פנימי שקרה לעם שלנו. בית המקדש נחרב בגלל שעם ישראל נפל לשנאת חינם, לפני זה העם חי על פי הכלל "ואהבת לרעך כמוך", בהשגה רוחנית כולם, כולל תינוקות ובעצם נפילה רוחנית הביא לחורבן בית המקדש, זה חורבן בלבבות, ההסבר הזה הרבה יותר אמיתי ועמוק.

ההסבר על בניית בית המקדש השלישי בפנימיות ,מדהים הרבה יותר. בית המקדש השלישי בעצם יבנה לא באבנים אלה בלבבות. בית מקדש בלב, אותו מקום של אהבת חינם בחיבור בין לבבות בישראל. הסבר שנוגע בלב, כי באמת בתוך יהדות יש רובד פנימי כל כך עמוק, שהדת של היום שכחה לגמרי. אנחנו מקיימים מנהגים יבשים בלי לדעת את הפנימיות של התורה. חוכמת הקבלה מסבירה את כל הרובד הפנימי של החגים ובעיקר תשעה באב משהו מאוד חשוב בחכמה הזאת כי החורבן בא משנאת חינם שעם יהודי היה נופל אליה וכתוצאה מזה, תוצאה בחיצוניות חורבן בית המקדש בחיצוניות.

עכשיו אנחנו גם נמצאים בזמן מיוחד, שנאת חינם בעם, קורונה ממש ימים של פורענויות. אולי הגיע הזמן שהעם שלנו יתגבר על שנאת חינם, הוא יכול להגיע לבניית בית מקדש שלישי בלבבות, אהבת חינם שתבוא במקום ותשעה באב יהפוך אפילו לחג. הרי יש בעם שלנו אותה סחבקיות, אותה האהבה, משהו שנפתח לפעמים בשיחות, בצבא, משהו כזה פנימי שיש בעם הזה, קיים בפנים בתוך הנשמה. אם זה ייצא החוצה לעולם נגיע לבית המקדש הזה בלבבות ונצא סוף סוף מכל הגזרות הקשות. מה אתם אומרים חלום ולא ישים? כי כרגע אנחנו שקועים בשנאת חינם, אבל זה יכול רק אם לכל אחד מאתנו ימאס המצב הקיים והוא ירצה לעשות שינוי בתוכו, ולהיות באהבה, הכל תלוי בנו היהודים, יש בנו שורש כזה חזק שיכול להשפיע אלינו על כל העולם ויבנה בית המקדש השלישי הפנימי בלבבות. בואו נשנה יחד! היכנסו https://laitman.co.il/

סגור לתגובות.